KALBİMİZ SERDAR ORTAÇ`LA ATIYOR
KALBİMİZ SERDAR ORTAÇ`LA ATIYOR!
KALBİMİZ SERDAR ORTAÇ`LA ATIYOR!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  SERDAR ORTAÇSERDAR ORTAÇ  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Sayın site üyeleri ve misafirleri en çok paylaşım ve katılım yapan üyemize ödül var,Ödül sitedeki gruplara üye olmaktan ibaretdir.Yönetim tarafından hangi gruba üye yapılacak olmanız sitedeki paylaşımlarınızın,katılımlarınızın sayısından ve sitede aktiv olma zamanınızdan asılıdır..Bundan asılı olarak grup Admin,Co Admin,Süper Moderatör,Moderatör ve ya Haberci ola bilir.Saygılarımızla SERDAR ORTAÇ FAN SİTESİ YÖNETİMİ.

agiz ve dis sagligi icin puf noktalar

YazarMesaj
dejavu
Yeni SORFAN
Yeni SORFAN
dejavu

agiz ve dis sagligi icin puf noktalar  Empty
021210
Mesajagiz ve dis sagligi icin puf noktalar

Yemeklerden Hemen Sonra Diş Fırçalamayın
Yemeklerden hemen sonra dişleri fırçalamak besinlerdeki asitlerin ağızda dağılmasına neden olduğu için dişleri zayıflatıyor. Dişleri yemeklerden en az bir saat sonra fırçalamak daha uygun.

Diş Macununu Islatmayın

Diş macununun bilinenin aksine suyla ıslatılmaması gerekir. Islanan diş macunu etken maddesini kaybeder. Diş macunu leblebi tanesi büyüklüğünde kullanılmalıdır. Unutmayalım ki; diş macunu sadece diş fırçalamayı kolaylaştırıcı bir ajandır.“Ne Kadar Uzun Süre Fırçalarsam O Kadar İyi” Diye Düşünmeyin

Diş temizliği hakkında bilinen yanlışlardan biri de dişleri uzun süre ve sert şekilde fırçalayarak daha çok bakteri öldürüldüğü inancıdır. Yapılan araştırmalar iki dakikayı aşan fırçalamanın daha çok bakteri öldürmediğini gösteriyor. Dişlerin günde en az bir kez iki dakika süreyle çok sert olmadan fırçalanması ve diş ipi kullanımıyla ideal bir diş temizliği sağlanabilir. Sigara, çay ve kahve tüketimi fazla olanlarda meydana gelen dil pası kokuya neden olabilir. Bu durumda dişler fırçalandıktan sonra dili de fırçalamak gerekir.

Arıtıcı Gıdalar Tüketin
Doğal diş fırçası olarak bilinen elmanın yanı sıra çiğ havuç, patlamış mısır ve kereviz özellikle yemek aralarında tüketildiğinde mekanik bir temizlik sağlayacaktır.
Elma Sirkesiyle Gargara Yapın
Sabahları elma sirkesiyle gargara yapın ve sonra dişlerinizi fırçalayın. Sirke, lekelerin yok olmasına, dişlerinizin beyazlamasına ve dişetlerinizdeki mikropların ölmesine yardım eder.

Ağız Kokusu İçin “ Kahve çekirdeği” çiğneyin
Ağız kokusu gündelik yaşamda insanı sosyal ve psikolojik olarak etkileyen bir rahatsızlıktır. Kötü ağız kokusu, hem kişiyi etkiler hem de çoğu zaman mahçubiyete sebep olur. Ağız boşluğunda yaşayan bakterilerin artıkları olan sülfürlü bileşikler kötü kokuya yol açar. Kahve çekirdeği çiğnemek bu sülfür bileşenlerini ortadan kaldırır.

Keyifli Bir Keşif “ Kakao”

Kakao çekirdeğindeki antibakteriyal içerik nedeniyle, çikolata dişlere zarar vermiyor. Şekerlemeler ise dişlerin baş düşmanı. Meyve sularındaki asit ise her türlü dişe zararlı. Aynı şekilde laktoz içeren süt de, diş çürüklerine yol açıyor.
Yemeği Peynirle Sonlandırın

Meyve suları, tatlılar, sert kıvamlı şekerler, karamel, muz gibi yiyecekler dişlerde çürük oluşturma riskini artırıyor. Tatlı yedikten sonra süt, ayran içmek ve peynir yemek, şekerin ve ortaya çıkan asidin zararlı etkilerini önler. Ph seviyesini kontrol ettiğinden dişler için koruyucu kalkan oluşturur.

alıntıdır.

Bu yazıyı burda paylaş : reddit

agiz ve dis sagligi icin puf noktalar :: Yorum

Yorum yok.

agiz ve dis sagligi icin puf noktalar

1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» DİKKAT!... 17. KRAL MÜZİK ÖDÜLLERİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI!... KATEGORİLER VE DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN!...
» EBRU GÜNDEŞ-REZA ZARRAB ÇİFTİ, MİNİK KIZLARININ DOĞUMU İÇİN ARTIK GÜN SAYIYOR!.. AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN…
» CEYDA DÜVENCİ, DÜNYALAR TATLISI KIZI MELİSA İÇİN ÖZEL BİR DAVET VERDİ!.. DETAYLAR VE FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!..
» “SEVGİLİM BENİ MEST ETTİN!..” “HAYATA” ADLI ALBÜMÜNÜN TANITIMIN’DA KEREMCEM İÇİN ÖZEL BİRİ VARDI!.. AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN!..
» SERENAY SARIKAYA'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR : "TOLGAHAN İLE ÖPÜŞMEK BENİM İÇİN ZOR OLMUYOR." "BEN HALİMDEN MEMNUNUM. SİLİKON TAKTIRDIĞIM İÇİN RAHATSIZLIK DUYMUYORUM"