KALBİMİZ SERDAR ORTAÇ`LA ATIYOR
KALBİMİZ SERDAR ORTAÇ`LA ATIYOR!
KALBİMİZ SERDAR ORTAÇ`LA ATIYOR!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  SERDAR ORTAÇSERDAR ORTAÇ  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Sayın site üyeleri ve misafirleri en çok paylaşım ve katılım yapan üyemize ödül var,Ödül sitedeki gruplara üye olmaktan ibaretdir.Yönetim tarafından hangi gruba üye yapılacak olmanız sitedeki paylaşımlarınızın,katılımlarınızın sayısından ve sitede aktiv olma zamanınızdan asılıdır..Bundan asılı olarak grup Admin,Co Admin,Süper Moderatör,Moderatör ve ya Haberci ola bilir.Saygılarımızla SERDAR ORTAÇ FAN SİTESİ YÖNETİMİ.

Müziğin Efendisi Serdar Ortaç ile 2.Buluşma

YazarMesaj
shady serdar
KATILIMCI ve PAYLAŞIMCI SORFAN
KATILIMCI ve PAYLAŞIMCI SORFAN
shady serdar

Müziğin Efendisi Serdar Ortaç ile 2.Buluşma Empty
MesajKonu: Müziğin Efendisi Serdar Ortaç ile 2.Buluşma   Müziğin Efendisi Serdar Ortaç ile 2.Buluşma Icon_minitimePtsi Tem. 18, 2011 5:53 am

Merhaba Serdar Bey ; Öncelikle; bizi kırmayıp ikinci kez sorularımızı cevapladığınız için teşekkür ediyorum

Çektiğiniz kliplerin şarkıdan daha çok konuşulmasını neye bağlıyorsunuz?

Şarkılardan çok konuşulduğuna katılmıyorum... Şarkılar daha önemli ancak evet bazen görüntü öne geçiyor… Bunun nedenini bilmiyorum.

Konserlerinizde şarkılarınızla beraber sahne showlarınızla da dikkat çekiyorsunuz, koreografiyi kim hazırlıyor?

Ben ve ekibim fikir alışverişi yaparak ortak hazırlıyoruz.

Radyo programı yaptığınız dönemde bugün yakaladığınız başarının hayalini kuruyor muydunuz?

Başarının hayalini tabi ki kurdum ve şuan olduğum yerden çok memnunum, demek ki dinleyenlere doğru şeyleri verebilmişim.

Eğitim hayatınızı yarıda bıraktınız, neden devam etmek istemediniz?

Müzik benim için her şeyin önüne geçti, zaten ikisini aynı anda aynı ihtimamla yapmak çok zor olurdu.

‘’Karabiberim’’ şarkısı sizin için ifade ediyor? Bu bestenizin sizde dönüm noktası olduğunu düşünüyor musunuz?

Tabi ki düşünüyorum karabiberim şarkısı, beni dinleyicilerle ve sevenlerimle ilk buluşturan şarkım.

Bestelerinizle etkilediğiniz sayısız hayran kitleniz var, peki sizin özellikle etkilemek istediğiniz biri var mı?

Hayır, özellikle etkilemek istediğim biri yok. Hayranlarıma doğru şeyleri verip onları memnun etmek benim için ilk sırada.

Medyada sürekli olarak birileriyle beraber olduğunuzun yazılması sizi nasıl etkiliyor?

Doğru şeyleri yazdıklarında tabi ki beni rahatsız etmez ama yanımdaki her bayan arkadaşıma sevgili yakıştırması yapıldığı zaman elbette beni rahatsız ediyor.

Kadınlar sizin için ne ifade ediyor, Serdar Ortaç ne zaman ve nasıl biriyle evlenecek?

Kadın; erkeklere verilmiş en büyük hediyedir ve çok değerlidir. Eğer bir gün, beni gerçekten anlayabilecek, taşıyabilecek ve çocuklarımı büyütebileceğini düşündüğüm bir bayan bulursam o kişiyle hemen evleneceğim.

Çocukluğunuzda unutamadığınız bir anınız var mı? Varsa bizimle paylaşır mısınız?

Annemle babamın birbirine olan aşkları ve birbirlerine yazdığı sevgi dolu şiirler J

J Sosyal projelerde sürekli yer aldınız, son olarak Haiti yardımları için söyledikleriniz olumlu ve olumsuz birçok tepkiye yol açtı, bunun için neler söylemek istersiniz?

Ben bu konuyla ilgili olarak çok içten bir şekilde hissettiğim ve bana göre doğru olan şeyi söylediğime inandığım için, inanın tepkiler beni çok da fazla etkilemedi.

Sinirli bir yapınız var, buna mizaç mı, duruş mu diyelim?

Hayır, bu bir duruş değil, o yüzden sinirli demeyelim de, sabırsız ve mükemmeliyetçi diyelim J

Müzik piyasasında geldiğiniz yerden memnun musunuz? İlerisi için neler düşünüyorsunuz?

Evet, kesinlikle olduğum yerden memnunum. İlerisi için birçok planım var tabi ama bunları gerçekleştirdikçe söylemenin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Eurovision’da sizi görebilecek miyiz?

Ben şahsım adına katılmayı düşünmüyorum.

Kenan Doğulu, Mustafa Sandal, Tarkan gibi isimler ile uzun süre kıyaslandınız… Serdar Ortaç’ın bu konudaki düşüncelerini merak ediyoruz?

Şöhrete kavuştuğunuzda hangi sektörde olursanız olun, mutlaka birileriyle kıyaslanıyorsunuz. Bu, sanırım rekabet ortamı yaratmak için ama ben kesinlikle buna gerek olduğunu düşünmüyorum çünkü hepimiz kendi müziğimizi yapıyoruz ve hepimiz dalında başarılı insanlarız.

Her sene birçok ödül alıyorsunuz, sizin için ödüllerin anlamı nedir?

Dinleyicilerime ve sevenlerime doğru şeyi verdiğimin kanıtı olduğunu düşünüyorum.

Şu an bulunduğunuz müzik piyasasından memnun musunuz?

Evet memnunum... Kendi yaptıklarımdan memnunum...

Birçok isim müziğin yanı sıra farklı alanlarda ticaret yapıyor, sizin böyle bir düşünceniz yok mu ya da bir gün müziği bırakırsanız ticarette faal olarak görebilir miyiz sizi?

Şu an zaten ‘’Ortaçlar Plastik’’ adında, plastik kalıp fabrikası olan aile şirketimizin ortaklarından biriyim, fakat kardeşim Sertaç şirketin başında, ben tabi ki işlerimden dolayı aktif olarak ilgilenemiyorum. İlerisine gelince müziği kesinlikle bırakmayı düşünmüyorum ama hayat ne getirir kimse bilemez.

Bazı medya grupları, zaman zaman söylediğiniz sözleri, gaf olarak nitelendiriyor ve öyle lanse ediyor. Tepkinizi merak ediyoruz açıkçası…

İyi niyetle söylediğiniz cümleler, farklı yerlere çekilince, bunu gördüğünüz ilk an, elinizde olmadan sinirleniyorsunuz tabi. Ama ben neyi hangi niyetle söylediğimi bildiğim için eskisi kadar takılmıyorum artık.

Son yıllarda Kıbrıs’ da en çok sahne alan sanatçılarımızdansınız. Kıbrıslıların size olan ilgisini nasıl buluyorsunuz?

Çok memnunum tabi ki.

Türkiye’ de yazlık mekanlar dışında, bar ve kulüplerde uzun zamandır sahne almıyorsunuz, hayranlarınızın bu bekleyişi daha ne kadar sürecek?

İstanbul dışında, İzmir-Çeşme, Kuşadası gibi şehirlerde sahne alıyorum ama şimdilik İstanbul’da bar sahnesi yapmayı düşünmüyorum.

Şarkılarınızı bir çok isimle paylaşıyorsunuz… Tarzınıza ve şarkılarınıza en yakın isimler kimler?

Evet, gerçekten inandığım birileri olduğunda onlara destek vermek hoşuma gidiyor. Bir yerlere gelmiş birçok sanatçının kendine has bir tarzı var, o yüzden herkesin tarzı farklı.

Yeni albümünüz, Gold Remix 2011 hakkında hayranlarınıza neler söylemek istersiniz? Bizi daha neler bekliyor?

Genelde albüm çıkarıldığında en fazla 10 şarkı oluyor. Bense her albüm çıkış safhasında 20 – 30 tane şarkı birden çıkarmak istiyorum. Ama dinleyicilere çok maliyetli olacağı için parça sayısını düşürmek zorunda kalıyorum. Gold Remix 2011 albümünde de, başta yaklaşık 30 parça vardı. Onların arasından seçip ancak 16’ya indirebildim.

Balkanların en iyi erkek sanatçısı seçildiniz, Neler söylemek istersiniz?

Bu benim için büyük bir onur.

En büyük pişmanlığınız nedir?

Erken yasta baba olmamak.

Özbekistan’ın önde gelen sanatçılarından Yıldız Usmanova ile yeni bir düet hazırlığında olduğunuzu duyduk, bu çalışma ne zaman müzik severlerle buluşacak?

Yıldız, yaptığı eserlerle benim her zaman takdir ettiğim bir sanatçıdır. Bir gün şarkısına düet yapmamı istediğini söyledi, ben de seve seve dedim ve parçayı beraber okuduk. Sanırım bir ay içinde çıkacak, mükemmel bir çalışma oldu, kesinlikle bu yazın hitlerinden biri olacağına ve çok beğenileceğine eminim.

Radyolarla ilgili düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz? Radyonun hayatınızdaki konumu nedir?

Önceden televizyonlar yoktu. Herkes, her şeyi radyolardan dinler ve takip ederdi. Radyo bu konuda hayatımızın ilkidir. Müzik piyasası için hala çok önemli bir yeri var, yerel ulusal birçok radyo var ve bu radyolar sayesinde yaptıklarınız çok geniş bir kitleye ulaşıyor. Radyoları takip ederek iyi bir şey yapıp yapmadığınızı da takip edebiliyorsunuz. O yüzden benim hayatımda da yeri çok önemli.

‘’Sortv’’ adında bir internet video siteniz mevcut ve gün geçtikçe daha da gelişiyor. Sortv için neler söylemek istersiniz?

Benim yaptığım ve beğendiğim her şeyi, artı, üye olanların beğendikleri her şeyi sitemizde paylaşıyoruz. Keyifli bir site, bu paylaşım sırasında da, belki de şimdiye kadar gözünüze çarpmayan çok iyi parçaları da ön plana çıkarmış oluyoruz. Umarım site, gün geçtikçe daha da iyi olacak ve daha geniş kitlelere ulaşabileceğiz.

Her sanatçının fan kulübü özeldir… Siz, Fan Kulübünüz için neler söylemek istersiniz?

Onlar benim her şeyim, şimdiye kadar beni her konuda desteklediler ve hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Onların sevgisi ve desteği benim için çok önemli. Biz çok büyük bir aileyiz ve hep de öyle kalacağız.

Son olarak as DERGİ Okuyucularına söylemek istedikleriniz?

Hayata bir kere geliyoruz bu yüzden; her bireyin kendine ait bir amacı olması gerektiğini ve bu amaca ulaşmak için elinden gelen çabayı ve enerjisini doğru şekilde sarf etmesi gerektiğini düşünüyorum. Buradan yola çıkarak, as DERGİ okuyucularına son olarak söylemek istediğim; mutlaka kendiniz ve çevrenizdekiler adına iyi bir şeyler yapın diyorum

as Dergi
röportaj: Serdar İPLİKCİ

http://www.ankarahaber.com/haber/Muzigin-Efendisi-Serdar-Ortac-ile-2-Bulusma/89073

Müziğin Efendisi Serdar Ortaç ile 2.Buluşma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» UZUN SÜRE SERDAR ORTAÇ’IN VOKALİSTLİĞİNİ YAPAN SİMGE SAĞIN’DAN “SERDAR’I HEP SEVECEĞİM” AÇIKLAMASI!.
» Serdar Ortaç’ın en acı günü Türk pop müziğin ünlü ismi Serdar Ortaç’ın babası Mehmet Ortaç, dün sabah vefat etti
» Serdar Ortaç - Sadede Gel .Serdar Ortaç yeni yazdığı şarkıyı ilk kez Popstar'da söyledi.
» SON DAKİKA!.. PETEK DİNÇÖZ-SERDAR ORTAÇ DÜETİ!!! PETEK DİNÇÖZ CANLI YAYINDA AÇIKLADI, “EVET, SERDAR ORTAÇ’LA DÜET YAPACAĞIZ”… ARIM BALIM PETEĞİM’DE ALİ EYÜBOĞLU’NUN BUGÜNKÜ YAZISINI GÜNDEME GETİREN DİNÇÖZ, “ASLINDA YAZDIĞI DOĞRU AMA(ALİ EYÜBOĞLU DÜET KONU
» SON DAKİKA!... VE PETEK DİNÇÖZ-SERDAR ORTAÇ “DÜETİ” BU AKŞAM GERÇEKLEŞİYOR!... KIBRIS CRATOS OTEL’DE SAHNE ALACAK OLAN PETEK DİNÇÖZ İLE SERDAR ORTAÇ İLK KEZ BİRLİKTE “DÜET” YAPACAKLAR!... İKİLİNİN DÜET PERFORMANSI BAKALIM NASIL OLACAK?