KALBİMİZ SERDAR ORTAÇ`LA ATIYOR
KALBİMİZ SERDAR ORTAÇ`LA ATIYOR!
KALBİMİZ SERDAR ORTAÇ`LA ATIYOR!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  SERDAR ORTAÇSERDAR ORTAÇ  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Sayın site üyeleri ve misafirleri en çok paylaşım ve katılım yapan üyemize ödül var,Ödül sitedeki gruplara üye olmaktan ibaretdir.Yönetim tarafından hangi gruba üye yapılacak olmanız sitedeki paylaşımlarınızın,katılımlarınızın sayısından ve sitede aktiv olma zamanınızdan asılıdır..Bundan asılı olarak grup Admin,Co Admin,Süper Moderatör,Moderatör ve ya Haberci ola bilir.Saygılarımızla SERDAR ORTAÇ FAN SİTESİ YÖNETİMİ.

POPSTAR JÜRİSİ SERDAR ORTAÇ'TAN, YILLAR SONRA ÖZÜR GİBİ BİR AÇIKLAMA GELDİ!

YazarMesaj
shady serdar
KATILIMCI ve PAYLAŞIMCI SORFAN
KATILIMCI ve PAYLAŞIMCI SORFAN
shady serdar

POPSTAR JÜRİSİ SERDAR ORTAÇ'TAN, YILLAR SONRA ÖZÜR GİBİ BİR AÇIKLAMA GELDİ! Empty
MesajKonu: POPSTAR JÜRİSİ SERDAR ORTAÇ'TAN, YILLAR SONRA ÖZÜR GİBİ BİR AÇIKLAMA GELDİ!   POPSTAR JÜRİSİ SERDAR ORTAÇ'TAN, YILLAR SONRA ÖZÜR GİBİ BİR AÇIKLAMA GELDİ! Icon_minitimeCuma Mart 29, 2013 6:15 am

Star TV'de yayınlanan Popstar Alaturka 2013'e Serdar Ortaç'ın sözleri damga vurdu. Ortaç, 1999 yılında Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni'nde yaşanan 'Ahmet Kaya olayı'na atıfta bulunarak "O dönem bana bazı şeyler yanlış öğretildi. Bir gün umarım bu yarışmada bir Kürt yarışmacı da Kürtçe şarkıyla yarışır" dedi.

ÖZÜR GİBİ AÇIKLAMA

Star TV'de yayınlanan ve sunuculuğunu Burcu Esmorsoy'un, jüri üyeliğini ise Bülent Ersoy, Orhan Gencebay, Demet Akalın ve Serdar Ortaç'ın yaptığı Popstar Alaturka'da yarışmaya Bulgaristan'dan katılan İsmail sahneye çıktı. Burcu Esmersoy, başarılı yarışmacının performansını değerlendirmek üzere ilk olarak sözü Serdar Ortaç'a verdi. Ortaç, 10 Şubat 1999'da düzenlenen Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni'nde yaşananlarla ilgili 'özür' niteliğinde bir açıklama yaptı.

Sözlerine "Az önce kuliste Orhan Gencebay, bana ders niteliğinde birkaç şey söyledi ve 36 etnik kökenden bahsetti" diye başlayan Serdar Ortaç şunları söyledi:

"Hepimiz bazı şeyleri yanlış biliyorduk. Bana da bazı şeyler yanlış öğretildi ve geçmişte bazı hatalar yaptım. Umarım burada bir Kürt yarışmacı da Kürtçe bir şarkıyla yarışır bir gün"

O GECE NELER OLMUŞTU?

10 Şubat 1999 yılında Magazin Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen ödül töreninde, Ahmet Kaya Yılın En İyi Sanatçısı ödülüne layık görülmüştü. Kaya, ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, "Ben bu ödül için İnsan Hakları Derneği’ne, Cumartesi Anneleri’ne, tüm basın emekçileri ve tüm Türkiye halkına teşekkür ediyorum. Bir de bir açıklamam var: Şu anda hazırladığım ve önümüzdeki günlerde yayımlayacağım albümde bir Kürtçe şarkı söyleyeceğim ve bu şarkıya bir klip çekeceğim. Aramızda bu klibi yayımlayacak yürekli televizyoncular olduğunu biliyorum, yayımlamazlarsa Türkiye halkıyla nasıl hesaplaşacaklarını bilmiyorum" demişti.

Ahmet Kaya'nın konuşmasının ardından salonda başını Serdar Ortaç'ın çektiği bir grup, sanatçıya çatal, bıçak fırlatmış; Kaya apar topar salondan çıkarılmıştı. Yaşanan olayın ardından yapılan yayınlarla iyice bunalan Kaya, yurtdışına çıkmak zorunda kalmış ve 16 Kasım 2000'de Paris'te hayatını kaybetmişti.

http://www.ucankus.com/detay/102412/popstar-jurisi-serdar-ortactan-yillar-sonra-ozur-gibi-bir-aciklama

POPSTAR JÜRİSİ SERDAR ORTAÇ'TAN, YILLAR SONRA ÖZÜR GİBİ BİR AÇIKLAMA GELDİ!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Serdar Ortaç - Sadede Gel .Serdar Ortaç yeni yazdığı şarkıyı ilk kez Popstar'da söyledi.
» “BİZİM TEK İLACIMIZ SAHNE” YILLAR ÖNCE TALİHSİZ BİR RAHATSIZLIK GEÇİREN EBRU GÜNDEŞ İBRAHİM TATLISES’DE BENİM GİBİ EN KISA ZAMANDA SAHNELERE DÖNECEK, TEMENNİSİNDE BULUNDU!.. AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN!..
» ŞOK! Serdar Ortaç ‘Adam gibi muhalefet isterim çünkü adam gibi hükümet başımızda!’
» SERDAR ORTAÇ'TAN İLGİNÇ AÇIKLAMA!
» SERDAR ORTAÇ'TAN ÇARPICI AÇIKLAMA